Obchody XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Biblioteka – miejsce na czasie – pod takim hasłem przebiegał tegoroczny XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w obchody którego w dniach 6-10 maja włączyła się także nasza szkoła. Współczesne biblioteki to tętniące życiem centra literatury i kultury, uwzględniające nowe trendy i technologie. Miejsca, gdzie czytanie i dostęp do książek stają się przyczynkiem do wielu innych form aktywności. Tegoroczne obchody święta bibliotek współorganizował Samorząd Uczniowski, który zaproponował swoim rówieśnikom wiele ciekawych propozycji.

Świętowanie rozpoczęliśmy od konkursów: Czy znasz biblioteki? Zadaniem uczniów było przyporządkować bibliotekę do miejsca, w którym się znajduje. Dlaczego warto czytać książki?, to konkurs, w którym 2 reprezentantów klas walczyło o glejt, uczestnicy musieli zapoznać się z tekstem, a potem odpowiedzieć na pytania dotyczące treści.

Zwycięzcy:

Klasy IV – Martyna Kwiecień, Weronika Subik – 4b

Klasy V – Ewa Gosk, Maya Nowak – 5c

Klasy VI – Emilia Madej, Karolina Olasek – 6b

Klasy VII – Julia Kasiak, Laura Zdybel – 7b

W środę przedstawiciele samorządu klasowego kręcili Kołem Fortuny i odgadywali hasła związane z książką i biblioteką.

Zwycięzcy:

Klasy IV – Ignacy Samczyk, Hubert Sawczuk – 4b

Klasy V – Ewa Andruszkiewicz, Szymon Gębala – 5c

Klasy VI – Marcelina Lebioda, Hanna Ligenza – 6c

Klasy VII – Aleksandra Paluch, Miłosz Kowalczyk – 7b

W czwartek Samorząd Uczniowski zaproponował specjalnie z tej okazji ułożoną krzyżówkę z hasłem tegorocznych obchodów. Natomiast w piątek uczniowie tworzyli szkolną zakładkę do książki. Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego polecali książki Wybrane z księgozbioru, a każda klasa przygotowała pięknie wykonaną i pomysłową Książkę naszej klasy.

Na zakończenie święta dyrektor Grażyna Hołota wręczyła zwycięzcom i uczestnikom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wielkie podziękowania dla członków Samorządu Uczniowskiego, który współorganizował obchody: Leny Pietraszek, Mai Pietroń, Marcela Rzepki, Laury Zdybel, Róży Przywary, Julii Bednarz i Krzysztofa Prószyńskiego.

Dziękujemy uczniom za tak wysoką frekwencję i wspólne świętowanie.

Organizator Dorota Anders-Duda i SU