Wizyta w Przedszkolu nr 1

We wtorek 4 czerwca, w ramach innowacji pedagogicznej Piątka dla miasta, grupa uczniów z klasy VIIb udała się do Miejskiego Przedszkola nr1 w Kraśniku, aby przybliżyć przedszkolakom rodzinne miasto. Prowadząca spotkanie Maja Pietroń, wraz z Dominiką Kremlaś, Laurą Zdybel, Bartoszem Strawą i Wojciechem Widyńskim zaprezentowali dzieciom konkursowe albumy o Kraśniku i wspólnie rozpoznawali znane im miejsca w mieście. Przedszkolaki z wielką radością wskazywały fotografie z ulubionymi punktami na mapie Kraśnika. Następnie dzieci układały puzzle z widokiem parkowej fontanny, z czym przy pomocy uczniów poradziły sobie znakomicie. Zabawy było co niemiara także podczas wspólnie zatańczonej i zaśpiewanej piosenki Kaczuchy. Bardzo ważnymi punktami programu były tor piłkarski i strzelanie goli do bramki. Okazały się wielką atrakcją dla przedszkolaków. Na zakończenie spotkania dzieci z grupy Żabki i Motylki otrzymały, specjalnie na tę okazję przygotowaną, kolorowankę. Maluchy świetnie radziły sobie z zadaniami, a co najważniejsze udowodniły, że znają i kochają swoje miasto. Nasi uczniowie mieli możliwość powspominać swoje przedszkole i spotkać się z wychowawczyniami, a dzieci niechętnie rozstawały się ze wspaniałą grupą z PIĄTKI.

Dziękujemy dyrekcji i wychowawczyniom z Przedszkola nr 1 za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę. Na pewno będziemy wracać w gościnne, przedszkolne progi. Do szkoły wróciliśmy w strugach deszczu i mokrych butach, za to z uśmiechami na twarzy i pięknymi wspomnieniami.

Opiekun Dorota Anders-Duda