Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza

„Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku”

W środę 22 maja, na obiektach MOSiR w Lubartowie odbył się Finał Województwa Lubelskiego turnieju „Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku”. To największe w Europie wydarzenie piłkarskie dla dzieci, organizowane w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Bardzo dobre zawody rozegrali uczniowie naszej szkoły w kategorii U10 chłopców. Do domów wrócili z brązowymi medalami.

Nasi młodzi piłkarze awans do Finału Wojewódzkiego, w którym wystąpiły 24 najlepsze drużyny Lubelszczyzny, uzyskali po zwycięstwie w rozgrywkach powiatowych. Po losowaniu grup eliminacyjnych okazało się, że młodzi piłkarze z „Piątki” zmierzą się w Lubartowie z drużynami z Łęcznej, Ryk oraz Kazimierza Dolnego. Wszystkie spotkania wygrali. Pokonali 5:4 SP 2 Łęczna (bramki: Dzik Oliwier x2, Kwietniewski Jakub, Chmielarski Franciszek i Kowal Piotr), wygrali 4:3 z SP 2 Ryki (bramki: Dzik Oliwier x2, Kowal Piotr, Flis Tomasz) i wygrali 5:2 z SP Kazimierz D. (bramki: Kwietniewski Jakub x4, Kowal Piotr).

Komplet zwycięstw dał upragniony awans do ćwierćfinałów i tym samym udało się powtórzyć ubiegłoroczny wynik. Tym razem jednak pojedynek ćwierćfinałowy okazał się zwycięski. Kraśniczanie wygrali 7:1 z zespołem SP Krasnobród (bramki: Kwietniewski Jakub x4, Chmielarski Franciszek x3) i awansowali do najlepszej „czwórki” turnieju.

 

W półfinale na naszych chłopców czekała drużyna SMS Świdnik. Po bardzo dobrym meczu nasi zawodnicy doznali pierwszej turniejowej porażki. Jak się później okazało ze zwycięzcą całego turnieju. Wynik meczu 1:3, a jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Jakub Kwietniewski. W meczu o 3. miejsce chłopcy pokazali charakter i pewnie pokonali drużynę SP 5 Biała Podlaska 5:2 (bramki: Chmielarski Franciszek x2, Kwietniewski Jakub x2, Dzik Oliwier).

Po 8 latach przerwy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku ponownie wrócili z medalami z Finału Wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku” oraz z nagrodą indywidualną dla najlepszego bramkarza, którym uznano Filipa Sęka. Trenerem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego, Mariusz Kwietniewski.

W wojewódzkich finałach turnieju „Z podwórka na stadion - O Puchar Tymbarku” wystąpiły także 3 inne drużyny z SP 5: chłopcy w kategorii U8 (trener Daniel Szewc) oraz dziewczęta w kategorii U12 (trener Mariusz Kwietniewski) i chłopcy w kategorii U12 (trener Konrad Szmyrgała).

Chłopcy z klas pierwszych (kat. U 8) w fazie grupowej zagrali 3 mecze i wszystkie wygrali. W ćwierćfinale ulegli jednak zespołowi z Łukowa i ostatecznie zajęli miejsce w przedziale 5-8. Dziewczęta rywalizowały ze zmiennym szczęściem i mimo zwycięstwa w jednym z meczów nie udało im się uzyskać awansu do fazy pucharowej. Najstarsza z męskich ekip udział w zawodach zakończyła z dwoma zwycięstwami i jedną porażką, więc niewiele zabrakło do udziału w ćwierćfinale.