Egzamin praktyczny na kartę rowerową

W dniu 11.06.2024 r. na boisku szkolnym odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów klas 4-7. W prowadzeniu egzaminu uczestniczyli funkcjonariusze policji drogowej.

Uczniowie jeździli po miasteczku drogowym. Musieli się wykazać umiejętnością jazdy slalomem pomiędzy tyczkami, a także prawidłowo przejechać przez skrzyżowanie dróg oraz wykonać przejazd między niskimi pachołkami. Jednym z zadań była również jazda po ósemce.

Policjanci oraz nauczyciele prowadzący egzamin zwracali uwagę na to czy dzieci utrzymują równowagę na rowerach. Podczas egzaminu praktycznego sprawdzano również znajomość znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego. Zwrócono także uwagę na wyposażenie rowerów: światła, sprawne hamulce, światełka odblaskowe. Kontrolowano czy uczniowie jeżdżą w kaskach.

Na koniec egzaminu przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerach. Wszyscy uczniowie, którzy podeszli do egzaminu zdali go i otrzymają karty rowerowe. Gratulujemy i życzymy „szerokiej drogi”!