Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji został stworzony rezolucją ONZ w celu zachęcania do twórczego myślenia oraz poszukiwania nowych, innowacyjnych rozwiązań. Dzień ten jest obchodzony w ponad 50 krajach już od 2002 roku. Nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy.

Biblioteka szkolna wraz z kółkiem bibliotecznym „Magiczne książki” przygotowała nieszablonowe i twórcze zadania pobudzające wyobraźnię, a jednocześnie sprawiające uczestnikom mnóstwo radości. Jedno z 23 wyzwań polegało na wymyśleniu w ciągu 3 minut jak najwięcej nazw dla sklepu z książkami. Propozycje były ciekawe, zaskakujące i jednocześnie potwierdzające twórczy potencjał tkwiący w uczniach. Wśród odpowiedzi znalazły się:

Księgolandia”, „Wesołe książki”, „Raj książek”, „Księgi mądrości, „Czytaj z satysfakcją”, „Mocksiążek”, „Wyspa książek”, „Świat książek”, „Planeta książek”, „Kiosk z książkami”, „Mania czytania”, „Książki, książki i jeszcze coś”, „Moc czytania”, „Książkowy zakątek”,Cztery ściany z książkami”, „Dom dla książek”, „Pod wielką książką”, „Podróże z książką”, „Twoje książki”.

Mamy nadzieję, że rozwiązywane tego dnia zadania zachęcą do dalszych, twórczych poszukiwań.

Organizator: Anna Niewiadomska