„Dzień Ziemi” w klasach 1-3

Z okazji obchodzonego 22 kwietnia „Dnia Ziemi”, uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wzięli udział w akcji sprzątania świata. Każda klasa sprzątała wyznaczony teren pobliskiego lasu, plac wokół szkoły i boiska szkolnego. Uczniowie pracowali aktywnie i z zaangażowaniem, usuwając śmieci i dbając o czystość otoczenia. W trakcie sprzątania uczniowie stanowczo przeciwstawiali się postawie osób zaśmiecających środowisko. Dzięki wsparciu firmy Ekoland, która zapewniła niezbędne wyposażenie, rękawiczki i worki, akcja przebiegła sprawnie i efektywnie. Firma dodatkowo zaoferowała swoją pomoc w odbiorze zebranych odpadów. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, podjęte działania nie tylko przyniosły wymierne efekty w postaci czystszej przestrzeni, lecz także umocniły społeczność szkolną w działaniu na rzecz ochrony środowiska.

Ponadto, uczniowie z klasy 2a zorganizowali teatrzyk ekologiczny, mający na celu uświadomienie pierwszoklasistom znaczenia edukacji o środowisku. Mali aktorzy przekazali istotne przesłanie dotyczące konieczności dbania o naturę i odpowiedzialnego korzystania z zasobów środowiska. Prezentacja miała wyjątkowe znaczenie w procesie kształtowania świadomości ekologicznej najmłodszych uczniów.

Opracowała: Małgorzata Momot