Skrzydlate słowa

Podsumowanie innowacji Słowa, które uskrzydlają - antologia literatury uczniów klas 4-8

Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w procesie kształcenia. Dla wielu współczesnych uczniów czytanie książek nie jest atrakcyjną formą spędzania czasu, dlatego nauczyciele stale poszukują metod, które stawiają książkę w centrum uwagi dziecka. Celem naszej innowacji było właśnie zwrócenie uwagi na wartość tekstów pisanych poprzez zaprezentowanie ich w ciekawej formie.

Realizacja założonych celów odbyła się przy współpracy nauczycieli polonistów, nauczycielek plastyki i muzyki i miała charakter interdyscyplinarny. Uczniowie klas 4-8 wybrali teksty szczególnie im bliskie, następnie pod kierunkiem nauczycielki plastyki wykonywali ilustracje do tych utworów, a także przygotowywali wersję śpiewaną w przypadku tekstu piosenek.

W piątek 26 kwietnia w sali koncertowej odbyła się prezentacja fragmentów wybranych utworów i prac plastycznych powstałych z ich inspiracji.

Widzowie aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, odpowiadając na pytania związane z treścią prezentowanych tekstów literackich i otrzymywali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Wartość przedsięwzięcia doceniła również pani dyrektor Grażyna Hołota, która zaszczyciła zebranych swoją obecnością.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację innowacji.

Anna Niewiadomska

Małgorzata Fendrykowska