23-204 Kraśnik

- Rada Rodziców,

- Samorząd Uczniowski.

Misja Szkoły:

1. Szkoła  Podstawowa  nr  5 im. henryka Sienkiewicza w  Kraśniku  w  swoim  działaniu  dąży  do  wychowania  człowieka odpowiedzialnego, samodzielnego w myśleniu i działaniu, o wysokiej kulturze osobistej.

2. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnym współistnieniu i współpracy trzech stanów: nauczycieli, uczniów i rodziców.

3. Szanujemy prawo każdego człowieka do wolności myśli, poglądów i wyboru dróg życiowych.

4. Troszczymy się o ucznia, wspieramy każdego jako niepowtarzalną jednostkę, a wzajemne stosunki opieramy na zrozumieniu i szacunku.

5. Pielęgnujemy umiejętność dzielenia się emocjami oraz uwrażliwiamy na uczucia innych.

6. Realizacja  naszych  założeń  powinna  wyposażyć  ucznia  w  odpowiedni  zasób  wiedzy i umiejętność funkcjonowania w świecie dorosłych.

Przedmiot działalności i kompetencje poszczególnych Organów Szkoły określa Statut Szkoły: Statut.

Organizację pracy Szkoły określa Statut Szkoły: Statut.

1.Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku opracowany przez Dyrektora i zatwierdzony przez organ prowadzący.

2. Terminy rozpoczynania i kończenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych, przerw świątecznych oraz ferii zimowych i letnich określają przepisy w sprawie organizacji roku szkolnego.

3. Do szkoły przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły zgodnie z Uchwałą Nr XX/185/2020 Rady Miasta Kraśnik z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Miasto Kraśnik oraz określenia granic obwodów szkół podstawowych od dnia 1 września 2020 r.

4. Podstawową jednostką organizacyjną szkoły jest oddział.

5. Organizację stałych, obowiązkowych i nadobowiązkowych zajęć dydaktycznych i wychowawczych określa tygodniowy rozkład zajęć ustalony przez dyrektora na podstawie zatwierdzonego arkusza organizacyjnego z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy.

6. Podstawową formą pracy szkoły są zajęcia dydaktyczno - wychowawcze prowadzone w systemie klasowo - lekcyjnym. Godzina lekcyjna trwa 45 minut. Przerwy lekcyjne trwają od 5 do 20 minut.

Rozkład dzwonków:

8.00-8.45

8.55-9.40

9.50-10.35

10.45-11.30

11.40-12.25

12.45-13.30

13.40-14.25

14.35-15.20

7. Zajęcia dydaktyczne odbywają się na jedną zamianę.

8. W szkole działają organizacje uczniowskie, których funkcjonowanie określają plany i regulaminy zgodne ze Statutem.

9. Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy rodziców (prawnych opiekunów) lub organizację dojazdu szkoła organizuje świetlicę. Świetlica jest czynna zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Dyrektora.

10. W szkole funkcjonuje biblioteka.

11. Szkoła współpracuje z Radą Rodziców w sprawie ubezpieczania uczniów szkoły.

Brak załączników

Wytworzono:2021-06-17 11:46przez: Michał Maciąg