Zaśpiewaj z nami kolędę

Po raz drugi z inicjatywy SU i kółka bibliotecznego zorganizowano akcję "Zaśpiewaj z nami kolędę" Kolęda jest pieśnią, która od razu przywołuje na myśl piękny grudniowy okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia i same święta. Tworzy niesamowity, magiczny klimat. Pięknych kolęd czy pastorałek nie brakuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. 19 grudnia w bibliotece szkolnej rozbrzmiewały kolędy wybrane i śpiewane wspólnie przez uczniów.

W tym roku pierwszymi głosami w naszym kolędowym chórze byli: Milena Cielma i Weronika Subik, Jakub Wicik, Karol Ligenza, Oliwia Smętek, Stanisław Wyka, Hubert Sawczuk, , Wojciech Kulik, Lena Jurkowska, Ania Perevozniuk, Anna Filipchuk, Solomia Shlapa.

Śpiewanie kolęd i pastorałek, to jedna z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, którą kultywujemy w naszej szkole. Wspólne śpiewanie zbliża ludzi i wprowadza w wyjątkową, świąteczną atmosferę. Spotkanie z kolędami przygotowały: Barbara Pastucha, Anna Niewiadomska.