Jasełka „W drodze do Betlejem”

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, 20 grudnia 2024 roku w naszej szkole zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli  uczniowie klasy 3c. Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia i wywołując głębokie refleksje nad "cudem świętej nocy" przenieśli myśli i serca widzów do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. Piękna scenografia i aktorsko przedstawione sceny z życia Chrystusa wprowadziły uczniów klas młodszych, a wieczorem zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, rodziców, dziadków, w świąteczny nastrój. O piękne przeżycia i miłe doznania słuchowe zadbali uczniowie, którzy śpiewali kolędy i pastorałki oraz dziewczynki przedstawiające taniec światła do utworu K. Cerekwickiej pt. „Noel”. Uczniowie klasy 3c wystąpili z jasełkami także w kościele, podczas uroczystości Trzech Króli. Przedstawienie przygotowały s. Ewa Koczwara i Małgorzata Cis, wychowawczyni klasy.