Ptaki–cudaki czyli kuźnia talentów

Zabawy i działania plastyczne dziecka to naturalna przestrzeń do eksperymentowania. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć kreatywnych realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej ,,Kuźnia talentów - Twórczo myślimy i twórczo działamy”.

Zajęcia rozpoczęły się rozgrzewką twórczą, następnie uczniowie pracowali w grupach ćwicząc spostrzegawczość w rozpoznawaniu gatunków ptaków. Kolejnym etapem pracy oczekiwanym przez dzieci, było wykonanie rzeźby ,,Ptaka cudaka”. Uczniowie doświadczyli spotkania z nietypowym materiałem rzeźbiarskim - folią aluminiową. Konstruowanie, modelowanie i dekorowanie form przestrzennych okazało się zadaniem atrakcyjnym, a łączenie technik z badaniem materiałów plastycznych pozwoliło poznać cechy twórczego tworzywa, rozbudziło ciekawość i wyobraźnię. Ptaki cudaki prezentują się wspaniale. Innowację realizują nauczycielki Małgorzata Fendrykowska i Anna Niewiadomska.