Projekt edukacyjny - Lekcja o Funduszach Europejskich

W dniach 17, 22 i 24 września klasy 7b i 7c wzięły udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Lekcja o Funduszach Europejskich VI”, organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich. Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej. Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcjaW ramach tej akcji edukacyjnej nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach. Tegoroczny projekt był poświęcony rozwojowi lokalnemu. Uczniowie dowiedzieli się na zajęciach, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony, z poszanowaniem naturalnego środowiska. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny, rolę Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Na zakończenie projektu uczestnicy zagrali w edukacyjną grę planszową „PROJEKT: MIASTO!”, ćwiczyli rachunki matematyczne i utrwalili wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju średniego miasta i zarządzania miastem. Lekcje przeprowadziły Barbara Łukasiewicz i Joanna Kuźma.