Stróż Talentu 2024

20 marca 2024 roku społeczność naszej szkoły spotkała się na Festiwalu Twórczości „Stróż Talentu”. Pomysł festiwalu narodził się z myślą o prezentacji artystycznych dokonań i pasji uczniów. Imprezę zaszczycili swoją obecnością: przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak, dyrektor szkoły Grażyna Hołota, wicedyrektorki Małgorzata Plesz i Małgorzata i Anna Kuśmierz, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Podczas tegorocznej edycji wystąpili artyści reprezentujący różne dziedziny, od muzycznej po prezentację własnych wierszy i opowiadań, prac plastycznych, fotograficznych, rękodzielniczych. Występ każdego ucznia poprzedzony był krótką informacją o nim i jego sukcesach. Nierzadko okazywało się, że młodzi artyści zdobywali już nagrody i wyróżnienia w konkursach miejskich czy nawet ogólnopolskich. O swojej plastycznej pasji opowiadali sami uczniowie, zachęcając jednocześnie do obejrzenia wystawy prac przygotowanej specjalnie na tę okoliczność. W festiwalu wzięło udział 29 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał dyplom z pamiątkowym wpisem „Gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów w tworzeniu” oraz pamiątkową statuetkę „Stróż Talentu”, ufundowaną przez dyrekcję szkoły.

Festiwal uświetniły występy wokalne: Leny Jurkowskiej, Dominiki Kremlaś, Mileny Cielmy i Weroniki Subik, Hanny Lafere. Zdolności muzyczne zaprezentowali: Emilia Madej, Emilia Ostrowska, Marcel Rzepka, Adam Kowalczyk, Łucja Subik, Damian Rataj, Ilaria Jakubowska, Natalia Stęgierska, Oliwia Zapalska i Jakub Szewc.

Rysunek, fotografia, malarstwo, rękodzieło, to kolejne dziedziny, w których świetnie zaprezentowali się uczniowie: Maja Jakubowska, Antoni Jankowski, Zuzanna Jarosz, Julia Kowalczyk, Lena Sachadyn, Kaja Chmiel, Martyna Duda, Kinga Jaskowska, Julia Kasiak, Adrianna Kozieł, Martyna Pachuta, Małgorzata Paluch, Damian Rataj.

Swoim literackim talentem pochwalili się Róża Przywara, Emilia Madej i Jan Cieślik. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali prowadzący, Julia Kowalczyk i Wojciech Widyński. O nagłośnienie imprezy zadbali Jan Warzocha i Jakub Flis.

Zaproszeni goście, a także uczestnicy artystycznego wydarzenia, mogli na gorąco podzielić się refleksjami w kronice festiwalowej. Był to naprawdę magiczny wieczór, pełen niezwykłych chwil i wzruszeń. Nad przygotowaniem uczniów do prezentacji czuwali nauczyciele:

• form plastycznych - Małgorzata Fendrykowska
  • form literackich - Anna Niewiadomska
  • występów wokalnych - Barbara Pastucha

Uczniowie grający na instrumentach, na co dzień doskonalą swoje umiejętności pod okiem nauczycieli Szkoły Muzycznej im. Kompozytorów Polskich w Kraśniku. Gratulujemy młodym artystom!

Dokumentację fotograficzną wykonała Marlena Kulik. Organizatorzy: Małgorzata Fendrykowska i Anna Niewiadomska.